Nacházíte se zde: Úvod > Spolky a kluby > Český zahrádkářský svaz

Český zahrádkářský svaz

Květina - ilustrační obrázek
Krása přírody

Místní organizace byla založena 24. 6. 1982. Měla čtyřicetsedm členů a prvním předsedou byl pan Stanislav Voňka.

ČSZ ve složení: Vlastimil Houfek (předseda), Jan Vondrouš (místopředseda), Jaroslava Pičmanová (pokladní), Zdena Munzarová,Josef Hák,Jiří Jákl,Jana Hlavatá,Marie Jáklová a Olga Jansová (členové výboru) a 74 členů organizace v letošním roce má již za sebou dvacetpět let trvání.

Pro své členy se zajišťovaly nákupy stromků a postřiků. Nespočet velmi zajímavých přednášek se zahrádkářskou tématikou , doplněny projekcí. Za zmínku stojí určitě přednáška pí. Hellingerové – Cesty po Japonsku, nebo bylinkáře p. Váni s Bylinkářským Vševědem. Nesmíme zapomenout na pana Codra, Žižku a další.

V roce 1985 byla svépomocí vybudována moštárna. Pro příklad v roce 1989 bylo zpracováno dvacetdva tunovoce a dvanáct tisíc litrů moštu. O rok později to bylo 16522 litrů moštu. Zařízení pracuje ke spokojenosti všech každý podzim pro veřejnost.

Návštěvy zajímavých míst

Takových zajímavých míst, která měla možnost navštívit organizace při výletech se nepoštěstí každému. Nejen ty známé jako Flora Olomouc, Litoměřice-Zahrada Čech, České Budějovice-Země živitelka, Domažlické slavnosti, Znojemské vinobraní s historickým průvodem a Bratislava s mezinárodní výstavou květin. Dostali jsme se i za hranice. Holandsko-světová výstava květin,Rakousko-výstava květin v Tullenu, Švýcarsko-ostrov Mainau s prohlídkou rozsáhlého parku a skleníků. Takové pěkné akce lze uskutečnit díky práci všech členů.

Vyhlášené výstavy

A jsou to především naše vyhlášené tradiční výstavy, které jsou korunou naší snahy o co nejlepší výsledky. První výstava se konala 27.-28.1. 1982 na OÚ Třebihošť. Vystavovalo se pouze ovoce a celkem přišlo sedmdesát návštěvníků. Třetí výstava proběhla v sále pohostinství Dolní Dehtov a tu již shlédlo dvěstěšedesát návštěvníků. Od roku 1988 jsou výstavy v motorestu U Lípy. Nejde již jen o výstavu ovoce, ale je zde ucelená výstavaovoce,zeleniny,ručních prací,aranžmá,perníčků,obrazů. Nechybí bohatá tombola a prodejní plochy pro prodejce.Z poslední výstavy konané 28-30.10. 2006 jsou výsledky vynikající. Jednalo se o 1100 návštěvníků. Výstavy jsou opravdu velmi pěkné o tom svědčí i ohlasy návštěvníků, kteří nešetří v zápisech chválou.

Organizace přispívá na akce pro děti, které se pořádají během roku a na pořádané výlety.

Vlastimil Houfek, telefon 723 542 953


| | Nahoru  ↑