Nacházíte se zde: Úvod > Vaše dotazy zastupitelům obce

Vaše dotazy zastupitelům obce

Přidat dotaz či komentář

strana 1 | 2 | 3 | 4 | ... | 11

Soukup (19.02.2019)

Silnice na Zvičině se začíná rozpadat od kraje směrem ke středu se odlamují až 50cm velké kusy vozovky, je možno v rámci záruky docílit opravy?
Děkuji Soukup

Odpovídá: Ing. Iva Gracíková, starostka (25.02.2019)

Vážený pane Soukupe,
Váš podnět jsme postoupili na Správu a údržbu silnic Královéhradeckého kraje. Až budeme mít odpověď, tak Vám ji zašleme do mailu. S pozdravem Gracíková

Malá Jaroslava (03.02.2019)

Hezký den paní starostko, naše žádost se týká umístění dopravního zrdcadla z důvodů bezpečnosti.
Jedná se o silnici H. Brusnice- Zvičina v obou směrech a na ni navazující obecní,vedlejší cesta.U domku p. Čížkové.
Tento úsek je velmi nepřehledný a výjezd v kopečku.
Cyklistická stezka je velkou nevýhodou. Projíždí zde mnoho cyklistů i s dětmi a velmi rychle.
V obou směrech je výjezd nepřehledný a nebezpečný pro majitele šesti chalup.
Zvažte, prosím naši žádost a tim zabráníte dalším nehodám.
Cestu k výjezdu využívají a děkují Krabcovi, Čížkovi.Kulhánkovi, Malý,Libichovi a Vávrovi a další hosté

Odpovídá: Ing. Iva Gracíková, starostka (06.02.2019)

Vážená paní Malá,
zastupitelé pořízení zrcadla schválili, jestliže se vejde na obecní pozemek a bude schváleno dopravním technikem, odborem dopravy DK a policii. Vzhledem k jejich lhůtám bude případné rozhodnutí ještě trvat. V případě dotazů mi pište na gracikova.trebihost@seznam.cz S pozdravem Gracíková

Karel (13.01.2019)

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak to vypadá se ski arealem na Zvičině je velká škoda že není snaha obnovit provoz, přeci jen je to široko daleko nejdelší sjezdovka. Zdá se my že k teto otázce jste se už dlouho nevyjádřily.

Odpovídá: Ing. Iva Gracíková, starostka (14.01.2019)

Vážení lyžaři,
téma zvičinské sjezdovky je složité. Obec Třebihošť vlastní pouze 2/3 sjezdovky. Poslední spodní část vlastní modeláři. Vlek patří společnosti Zvičina s.r.o. Vlek je v současné době ve špatném technickém stavu. Jsou na něm popadané stromy. Obec Třebihošť v prosinci loňského roku opět oslovila modeláře, jestli by nám za rozumnou cenu prodali spodní část sjezdovky. Prozatím ale nemáme odpověď. Následně budeme řešit vlek a provozovatele. Kdyby někdo z Vás věděl o někom, kdo by chtěl do sjezdovky investovat a provozovat ji, tak napište gracikova.trebihost@seznam.cz.

Čížkovi - Zvičina (11.01.2019)

Vážená paní Gracíková,
ještě jednou děkujeme za snahu Vám i panu Šormovi.
Ale: 1. Komunikace úzká není (traktor projel až mezi louky i s radlicí, bohužel nespuštěnou, ale k domu Vávrových nedojel-můžeme doložit foto). 2. O prohrnutí jsme žádali na základě rozhodnutí obce Třebihošť, které bylo oznámeno na veřejné schůzi v roce 2018. Rozhodnutí znělo, že na příjezdových cestách bude v Třebihošti sníh prohrnován automaticky a na Zvičině na základě žádosti. Ještě pro upřesnění, pan Šorm se pokusil vyhovět Vám a Vy zase nám.
S pozdravem Čížkovi

Lyžař (11.01.2019)

Téma stejné jako v roce 2018, kdy to bylo bez odpovědi. Text by mohl být obdobný - viz níže na stránkách v těchto dotazech. Sníh padá ale lyžovat se nebude - PROČ? Samotnému se mi podařilo zjistit, že předchozí provozovatel Zvičina s.r.o. radši prodává v Jaroměři zmrzlinu (?!?) viz http://www.zvicina.info/. Tak jak to tedy s areálem je?

Čížkovi, Vávrovi - Zvičina (10.01.2019)

Dobrý den,
chtěli bychom poděkovat za prohrnutí obecní příjezdové komunikace. Přestože příprava této akce trvala 50 hodin, pověřený traktorista odklidil sníh jen z malé části této obecní cesty a naproti tomu odhrnul sníh z celé soukromé příjezdové cesty k domu rodiny Malých, takže zbývající mnohem větší část dané obecní cesty zůstala neprohrnuta .
Snad se napříště tato akce konečně zdaří zcela.

S pozdravem manželé Čížkovi a Radek Vávra

Odpovídá: Ing. Iva Gracíková, starostka (11.01.2019)

Milá paní Čížková,
dle našich možností jsme se snažili Vám vyhovět a vyhrnout úsek komunikace, který se běžně kvůli tomu, že je úzký nevyhrnoval, protože se tam traktor s radlicí nevejde. Dík tomu byla úměrně dlouhá i příprava vyhrnutí. Dle mých informací k domu pana Vávry traktor projel aspoň koleje. Já děkuji za snahu panu Šormovi za to, že se pokusil Vám vyhovět ( dle zákona 13/1997 § 26 obec účelové komunikace vyhrnovat nemusí )

S pozdravem
Ing. Gracíková Iva , starostka

Čížkovi - Zvičina (09.01.2019)

Dobrý den,
včera 8.1.2019 v 9.32 h jsme žádali o odklizení sněhu z obecní příjezdové cesty vedoucí od hlavní silnice až k domu trvale bydlícího pana Vávry. Dodnes 9.1.2019, 10.00 h, se tak nestalo a nikdo nám nesdělil proč.

S pozdravem Čížkovi

Medunová (05.12.2018)

Když už na stránky dáváte informace o čertech, tak si ověřte, že budou chodit i na Dehtově nebo tam dejte kontakty i na čerty na Dehtov. Protože ty Vaše na Dehtov kašlou. Dehtov pod Vás také patří a bylo by hezké také jednou podpořit i Dehtov.

Odpovídá: Starostka obce (05.12.2018)

Vážená paní Medunová,
čerty si organizují děti samy, nikoliv obec. Ptala jsem se organizátorů a chodit budou děti z Třebihoště a Dehtova společně. Kontrolovala jsem, že jste dokonce domluveni. V případě, že by se někdo zapomněl včas dětem nahlásit, tak můžete zavolat a pokusím se čerty ještě poslat k Vám. Gracíková tel. 605 219 920.

Vladimíra Palánová (27.06.2018)

Dobrý den, zhruba před půl rokem zde byl dotaz na novou digestoř do kuchyně v motorestu. Bohužel je stav stále stejný. Digestoř není.... Mohla bych prosím vědět kdy bude nová digestoř instalovaná?
Prý je pro motorest také schválena koupě nových stolů a židlí, což bych velmi uvítala. Jedinci vyššího vzrůstu, jako já, nemohou mít nohy pod stolem, neboť se jim tam prostě nevejdou...
Ono je spousta vesnic, ve kterých je hospoda. Ovšem ne každá z těch hospod má pronajímatele. A když už naše obec vlastní motorest, který dle mého názoru funguje výborně, bylo by prima fungování podpořit. Děkuji Palánová

Odpovídá: Ing. Jaroslav Krkonoška (28.06.2018)

Dobrý den,
kompletní výměna a modernizace celé vzduchotechniky kuchyně motorestu probíhá. Projektant zpracovává projektovou dokumentaci. Bylo jednáno s prováděcí firmou VZT o termínu montáže - do 15.8.2018.
Nové stoly a židle se do motorestu neplánují pořídit. Přednější je stav kuchyně.
Krkonoška

Soukup Eduard (10.06.2018)

Může nám někdo z obce zdělit kdy se dodělá odvodnění mezi křížkem a zahradou pana Koechra na Zvičině? Celý prostor kolem křížku byl vyčištěn, upraven a udržovám nyní je pozemek v takovém stavu že ůdržba je velmi obtížná a nedá se použít mechanizace. Zdá se že vedení obce nemá zájem aby občané udržovali okolí svých domů.Je to již více než měsíc co jsem se osobně s dotazem obrátil na obecní ůřad a jak je vidět nikoho to nezajímá.
Soukup

Odpovídá: Ing. Jaroslav Krkonoška (28.06.2018)

Dobrý den, na žádost vlastníků byl proveden odvodňovací žlab. Provedení bylo uskutečněno dle místních možností terénu. Po ohledání místa nic nebrání běžné údržbě.
Krkonoška


| | Nahoru  ↑