Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Informace k vystavení průkazu osoby se zdravotním postižením

Informace k vystavení průkazu osoby se zdravotním postižením

platnost končí 31.12.2015, nezapomeňte na výměnu

 

Informace k vystavení průkazu osoby se zdravotním postižením

 

Postup při vydání průkazu osoby se zdravotním postižením:

 

 1. V případě, že Vám byl přiznán průkaz osoby se zdravotním postižením, jste povinen se osobně dostavit ke správnímu orgánu, který vydal rozhodnutí o přiznání průkazu osoby se zdravotním postižením, s občanským průkazem k vyplnění a podepsání podkladů pro vydání průkazu osoby se zdravotním postižením.

 2. K vyplnění podkladů pro vydání průkazu osoby se zdravotním postižením je nezbytné mít jednu průkazovou fotografii, která odpovídá Vaší současné podobě (o rozměrech 35x45 mm).

 3. Na základě vyplněných podkladů pro vydání průkazu osoby se zdravotním postižením správní orgán požádá Státní tiskárnu cenin, s.p., o vyrobení průkazu osoby se zdravotním postižením.

 4. Po zhotovení průkazu osoby se zdravotním postižením Vás správní orgán telefonicky či písemně vyzve k převzetí průkazu osoby se zdravotním postižením.

 5. K převzetí průkazu osoby se zdravotním postižením je nutné se dostavit osobně. Průkaz osoby se zdravotním postižením Vám bude vydán po zaplacení správního poplatku ve výši 30 Kč.

  Pro urychlení vydání průkazu osoby se zdravotním postižením by bylo vhodné mít připraven správní poplatek v požadované výši, tj. 30 Kč.

   

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

  Úřední hodiny:

  Pondělí:     8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00

  Úterý:         8:00 – 11:00

  Středa:       8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00

  Čtvrtek:     8:00 – 11:00

 

(publikováno dne: 07.07.2015)


| | Nahoru  ↑