Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > ROHOZNICKÝ DARMOŠLAP

ROHOZNICKÝ DARMOŠLAP

start 7. dubna 7.00 - 10.30hod.

Klub českých turistů v Rohoznici  připravuje   4. ročník dnes už známého  turistického pochodu nazvaný „Rohoznický Darmošlap“. Akce je určena pro mladé i nejstarší, ale i  pro ty, kteří turistiku ještě nezkusili. Její popularita se stále zvyšuje, což je také zřejmé z počtu zúčastněných – zatímco v 1. ročníku v roce 2009  to bylo 184 účastníků, ve druhém    380  a  v loňském roce už 503.  

Kdo bude mít zájem se po dlouhé zimě  trochu protáhnout a podívat se na krásná  zákoutí podzvičinského regionu, jsou pro ně připraveny 4 vyznačené  trasy  -  9 km, 15 km,  25 km  a 35 km. Základní trasa vede  krásnou naučnou stezkou K.J.Erbena, která má nádherná zákoutí spojená s tvorbou tohoto velkého českého spisovatele, rodáka z Miletína. Takže se můžete seznámit s místy, která připomínají jeho díla Polednici, Zlatý kolovrat, Popraviště a pod. Ostatní trasy jsou rozšířeny o krásná místa Podzvičinského regionu jako je obec Zdobín, Trotina, Borek, Tetín nebo samotný vrchol Zvičina. 

Vyznačenými  trasami mají možnost projet se také  cyklisté, pro které je délka tras o něco větší a sice   35 km  nebo 65 km a tak  zajedou až na kouzelné místo hradu Pecka a letos je  pro majitele GPS ještě  přidána  přímolaťka asi na 15 km. 

Start je na Bílou sobotu před Velikonocemi 7. dubna 2011 v rozmezí od 7 – 10.30 hodin od klubovny KČT v Rohoznici. Na všechny účastníky čeká po celou trasu i v cíli občerstvení a také krásný diplom autora Petra Baudyše. Pořadatelé věří, že se letos celkový počet rozšíří o další nové turisty a  pochod se zařadí mezi významné turistické akce celého kraje, při níž se  setkávají sportovci i nesportovci  ze širokého okolí. 

 Emanuel Matys 

 P.S. Podrobnosti o jednotlivých trasách na www.posvete.info/darmoslap

Možnost telefonického spojení s organizátorem Petrem Baudyšem, 603302591, e-mail: petrbaudys@atlas.cz

(publikováno dne: 05.03.2012)


| | Nahoru  ↑