Vítejte na stránkách obce Obec Třebihošť, chcete si nastavit zobrazení:

Nezapomeňte po změně katastrálního operátu podat přiznání k dani z nemovitých věcí do 31.1.2021 (prodlouženo do 1.4.)

  • Iva Gracíková
  • 154

Nezapomeňte podat daňové přiznání, jestliže Vám při přeměření Katastrálním úřadem byla do LV zapsána nějaká změna ve výměrách a případně doplnění staveb (v roce 2021 se týká pouze Třebihoště).

Finanční úřad ve Dvoře Králové n/L je zatím do 21.1.2021 uzavřen, z důvodu vládních nařízení. Daňové přiznání můžete podat na Finančním úřadě v Trutnově.

Nejjednodušší způsob vyplnění daňového přiznání je elektronicky. Na webových stránkách www.financnisprava.cz – daňové tiskopisy – odkaz: https://www.financnisprava.cz/cs/danove-tiskopisy/databaze-aktualnich-danovych-tiskopisu

- myší sjet po stránce až na Daň z nemovitých věcí. Formulář č. 25 5450 – Přiznání k dani z nemovitých věcí . Formulář si můžete vytisknout v souboru pdf a vyplnit ručně, nebo ve sloupci EPO kliknete na zobrazit a zobrazí se Vám interaktivní formulář, který Vás navede, co vše máte vyplnit a i sám vypočítá konečnou daň. Ke konci je kontrola, která Vás upozorní na případné chyby.

Finanční úřad prosí, aby na každém daňovém přiznání byl uveden telefonní kontakt pro případné domluvení nesrovnalostí.

Telefonní kontakt na Finanční úřad Trutnov – 499 801 388.

Ještě upozorňuji, že těm, kteří si odkoupili od obce pozemek ještě v roce 2020, odpadá povinnost podání daňového přiznání z nabití nemovitosti. Tato daň byla zrušena. Všem stačí podat pouze daňové přiznání k dani z nemovitých věcí, kde se všechny příbytky a úbytky projeví.

Termín na podání prodloužen do 1.4.2020.

Novinky z Úřadu, Obce a Třebihoště

Charakteristika obce

aktualizace stránky: 13. 2. 2021

Obec Třebihošť je sídlem venkovského charakteru s převážně podélným uspořádáním, kombinovaným s centrálním založením některých částí obce, odpovídající historickému vývoji jednotlivých částí území, v mírně teplém klimatu ve výškovém pásmu s relativně vyšší hustotou zastavění v centrálních částech obce a s rozptýlenou zástavbou v periferních polohách a odloučených částech obce.

aktualizace článku: 19. 1. 2021

  • Iva Gracíková
  • 147

možnost vyzvednutí dezinfekčního prostředku COVID-19 na obci.

aktualizace článku: 19. 1. 2021

  • Iva Gracíková
  • 151

možnost zakoupení známek